Uzdrowisko Solec-Zdrój

Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk. Spółka Jawna oddalone jest od Pensjonatu Sielanka o niespełna 1 km, to niewielkie, zaciszne i bardzo spokojne miejsce, oddalone od ośrodków przemysłowych i otoczone licznymi lasami. Najcenniejszym bogactwem naturalnym Uzdrowiska Solec-Zdrój i podstawą kuracji są pozyskiwane tutaj wody lecznicze. Solecka siarka jest najsilniejszą dostępną wodą leczniczą w Polsce i jedną z najlepszych w świecie. Taką renomę zawdzięcza nie tylko stężeniu jonów siarczkowych, wynoszącym 103 mg/litr, ale także wysokiej mineralizacji. Posiada ona wysoką wartość leczniczą, szczególnie w schorzeniach narządu ruchu, schorzeniach reumatycznych oraz ortopedyczno-urazowych.

Uzdrowisko Solec-Zdrój posiada ponad 170 lat tradycji leczenia uzdrowiskowego. Od 1837 roku skutecznie leczone są tu: reumatoidalne zapalenia stawów, zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa, gościec tkanek miękkich, zapalenia korzonków nerwowych, stany pourazowe, dyskopatie, nerwobóle, choroby skóry, choroby układu krążenia i układu oddechowego, nerwice, zatrucia metalami ciężkimi oraz osteoporoza.

Uzdrowisko Solec-Zdrój, posiada bardzo bogatą historię i wspaniałe tradycje. Dogodne położenie w niezwykle malowniczej okolicy, a przede wszystkim niepowtarzalne właściwości lecznicze miejscowych wód sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do kuracji i relaksu.

Kontakt do Uzdrowiska:

Uzdrowisko Solec-Zdrój, ul. 1 Maja 1, 28-131 Solec-Zdrój
Rezerwacja: +48 41 377 63 90 Biuro Obsługi: +48 41 377 60 17

Przedruk z oficjalnej strony internetowej Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk. Spółka Jawna